Ja es coneixen els nominats de la 17a Nit de l'Esport

L'entrega de premis es durà a terme el divendres 13 de març a l'Hotel Campus de la UAB

L'Associació de l'Esport de Cerdanyola del Vallès (AEC) ha fet públics els noms dels esportistes i equips que estan nominats a la 17a Nit de l'Esport. L'entrega de premis es durà a terme el divendres 13 de març a l'Hotel Campus de la UAB.

La cerimònia, que mantindrà el format de sopar, entregarà 21 premis i comptarà amb un jurat format pels membres permanents i els de recolzament. Així, el jurat permanent seguirà format per Núria Ferrer, directora de Cerdanyola al Dia; Octavi Tarrés, exjugador d'Ok Liga i Santi Cayuela, secretari de l'AEC. Com a jurat de recolzament enguany s'ha escollit Laura Benseny, exregidora d'Esports; Mónica García, periodista al TOT Cerdanyola i Cerdanyola Ràdio; David Novell, exjugador del Cerdanyola Club d'Hoquei i Jaume Maranges, president de Cerdanyola Empresarial. El president del jurat serà el regidor d'Esports Oscar Pons, amb veu pero no amb vot, tal com marca el reglament dels premis.

 

Els nominats de la 17a Nit de l'Esport són: 

 

Millor Esportista Femení (Sènior)

Berta Dalmau (Bàsquet)

Sílvia Fernández Ucha (Patinatge Artístic)

Eli Llargués (Vela)

Judit López Blas (Taekwondo)

Anna Ruíz Berbel (Patinatge Artístic) 

 

Millor Esportista Masculí (Sènior)

Sergi Miras (Hoquei patins)

Daniel Peiró (Handbol)

 

Millor Esportista Femení (Sub19)

Andrea Delgado Trasmonte (Patinatge Artístic)

Laia Fernández Zurita (Patinatge Artístic)

Júlia Garcia (Atletisme)

Laura Méndez Camps (Bàsquet)

Laia Peris Díez (Taekwondo)

 

Millor Esportista Masculí (Sub 19)

Pol López Bellavista (Patinatge Artístic)

Eric Guzmán (Atletisme)

 

Millor Esportista Femení (Sub 16)

Júlia Caravantes Díaz-Pinto (Patinatge Artístic)

Andrea Garcia del Rio (Patinatge Artístic)

Carla Garcia del Rio (Patinatge Artístic)

Júlia Mallén (Bike-Trial)

Aina Urgell Castillo (Bàdminton)

Míriam Vilafranca (Bàsquet)

 

Millor Esportista Masculí (Sub 16)

Albert Fernández Climent (Escacs)

Francesc Pi (Bàdminton)

Eloi Ramos (Ciclisme)

 

Millor Esportista Femení (Veterans)

Mercè Llugany Ollé (Bàdminton)

 

Nadia Mahgoub (Judo)

Míriam Moreno Velázquez (Judo)

Alicia Piñero Segura (judo)

 

Millor Esportista Masculí (Veterans)

Feliu Calafat Frau (Judo)

Víctor Hospital Tort (Bàdminton)

Rubén Mendoza Marín (Judo)

Toni Mendoza Marín (Judo)

Luis Torres Cobas (Judo)

 

Millor Esportista Adaptat Femení

Yolanda Pérez Muñoz (Natació)

 

Millor Esportista Adaptat Masculí

Antonio Díaz Giménez (Natació)

 

Millor Equip Femení / Mixte

Grup Xou Petit - CPACV (Patinatge Artístic)

Judo Club Vallès - Cerdanyola Gym Vallès (Judo)

Equip d'Ok Liga Femení - Cerdanyola Club d'Hoquei (Hoquei Patins)

 

Millor Equip Masculí

Equip de 4 modalistats - Club Billar 200 Cerdanyola (Billar)

Equip Sots25 Masculí - Club Bàsquet Cerdanyola (Bàsquet)

 

Millor Equip Femení / Mixte (Base)

Marta Jiménez del Valle i Pol López Bellavista (Patinatge Artístic)

Equip Fem 16 - Cerdanyola Club d'Hoquei (Hoquei Patins)

 

Millor Equip Masculí (Base)

Equip Benjamí - Cerdanyola Club d'Hoquei (Hoquei Patins)

Mini A - Club Bàsquet Cerdanyola (Bàsquet)

Equip Sub10 - Club Penya d'Escacs de Cerdanyola (Escacs)

 

Millor Club de Cerdanyola

Club Gimnàstica Rítmica Cerdanyola

Club Patinatge Artístic Cerdanyola del Vallès

Judo Club Vallès - Cerdanyola Gym Vallès 

Motorclub Cerdanyola

 

Millor Iniciativa Esportiva Solidària

Cursa Solidària de l'Institut Forat del Vent

Iniciativa #PerAlsValents - CEM Cerdanyola

 

Reconeixements amb premi directe

- Patrocinador

- Trajectòria Esportiva

- Promoció de l'Esport a l'Escola

- Comunicació i premsa esportiva

- Memorial Josep Marcet Reconeixement a la bona feina esportiva